سایت پزشک خوب

میلاد هنرمنداز جمله حقوقی که در بیشتر کشورهای جهان برای یک شهروند محترم شمرده می شود این است که به راحتی بتواند به اطلاعات غیر محرمانه جامعه خود دسترسی داشته باشد ، زیرا داشتن اطلاعات کافی لازمه اتخاذ بهترین تصمیم است.مثلا یک بیمار لازم دارد تمام متخصصینی که می توانند به درمان او کمک کنند را در شهر تهران پیدا کند، اما حتی سایت نظام پزشکی  به عنوان معتبرترین مرجع اطلاعات پزشکی چنین امکاناتی را برای بیماران فراهم نمی کند، اما تیم پزشک خوب با ایده تسهیل دسترسی به اطلاعات پزشکی از سال ۹۳ فعالیت خود را در شتاب دهنده شریف شروع کردند.

تیم پزشک خوب با هسته ای چهار نفره از فارغ التحصیلان دانشگاه صنعتی شریف، در حال حاضر مستقر در مرکز رشد فناوری های پیشرفته دانشگاه صنعتی شریف مشغول فعالیت هستند.

  1. جناب آقای وحید عطاری، فارغ التحصیل مقطع کارشناسی ارشد رشته MBA و مدیر تیم است.
  2. جناب آقای محسن اختیاری، فارغ التحصیل مقطع کارشناسی ارشد رشته مهندسی هوافضا و مدیر فنی و برنامه نویس سایت است.
  3. سرکار خانم سودابه بحر کاظمی، فارغ التحصیل مقطع کارشناسی ارشدرشته MBA ازدانشگاه تهران ومسئولیت بازاریابی تیم را به عهده دارد.
  4. سرکار خانم منا جلالی فر، فارغ التحصیل مقطع کارشناسی فناوری اطلاعات(IT) و مسئولیت بازاریابی و پشتیبانی سایت را به عهده دارد.

افرادی که نیاز به خدمات پزشکی و درمانی دارند به صورت رایگان می توانند وارد سایت شوند و حتی در مرحله جستجو نیازی به ثبت نام هم ندارند، به طوری که می توانند به صورت هوشمند بنا به موضوع مورد نظر خود به جستجوی پزشکان بپردازند: به عنوان مثال با این سایت به راحتی می توان دندان پزشکانی که در منطقه ۱ هستند و با یک شرکت بیمه مشخص قرارداد دارند را جستجو کرد.

در بانک اطلاعاتی این سایت، تصاویر مطب، مکان مطب روی نقشه گوگل و آدرس دقیق به راحتی در اختیار مخاطب قرار می گیرد، اما مهمترین مزیت سایت این است که بیمار به جدول وقت دهی پزشک دسترسی دارد و می تواند از طریق این سایت وقت مراجعه خود را از بین وقت های خالی که سایت آن ها را مجاز به انتخاب کرده انتخاب کند، تمامی امکانات سایت از جمله جست و جو و حتی نوبت دهی برای بیمارانی که قصد مراجعه دارند رایگان است و حتی نیازی به عضویت ندارد البته از میان این امکانات فقط برای استفاده از سیستم نوبت دهی شخص باید با اظلاعات شناسایی معتبر عضو سایت باشد، البته همانطور که گفته شد عضویت در سایت هم برای بیماران رایگان است.

در ادبیات کسب و کار الکترونیک به سایت هایی که خدمات مشابه پزشک خوب را ارائه می دهند، اصطلاحا بستر چند طرفه می گویند زیرا واضح است که خدمات این سایت محدود به بیماران نیست و شاید بیشتر از بیماران پزشکان از مزایای آن بهره مند شوند، یعنی کاکرد سایت در تعامل چند صنف مختلف با هم تعریف می شود.به طور کلی مزایای این سایت برای پزشکان عبارت است از:

  1. معرفی خود در اینترنت به روشی کارآمد
  2. مدیریت بهتر فرایند مراجعه بیماران، به صورت ۲۴ ساعت شبانه روز در هفت روز هفته
  3. ارائه امکان وقت‌دهی اینترنتی به بازدیدکنندگان سایت شخصی پزشک یا مرکز درمانی بطوری که لینک جدول نوبت دهی از سایت پزشک خوب در سایت پزشک قرار می گیرد.

pezeshke-khob

و برای بیماران عبارت است از:

  1. جست‌وجوی پزشکان، دندانپزشکان و متخصصان مختلف بر اساس ملاک‌های مهم خود
  2. مقایسه پزشکان و انتخاب خدمات مناسب‌تر

البته لازم به یادآوری است که تمامی خدمات این سایت برای بیماران رایگان است و این پزشکان هستند که در ازای خدماتی که از این سایت دریافت می کنند هزینه های آن را می پردازند.

اطلاعات گرداوری شده در این سایت با مراجعه حضوری به پزشکان گرداوری شده و با توجه به اهتمامی که این تیم نسبت به به روز بودن اطلاعات خود دارند، مخاطبان سایت می توانند نسبت به موثق بودن و به روز بودن اطلاعات ارائه شده اطمینان کامل داشته باشند.

اما تیم پزشک خوب برای دست یابی به اهدافی که برای خود ترسیم کرده راه زیادی دارد، در حال حاضر تنها بستر تجاری فعالیت این تیم، سایت پزشک خوب است، اما این تیم شغول طراحی یک اپلیکیشن موبایل برای پزشکان جهت مدیریت وقت دهی  هستند، که در فاز بعدی منجر به ارائه یک اپلیکیشن برای بیماران نیز خواهد شد.

pezeshke-khob2

با وجود اینکه سایت تنها سایت مشغول فعالیت در این حوزه نیست، اما با توجه به ویژگی هایی که تاکنون شرح داده شد توانسته بازخورد مناسبی دریافت کند، به طوری که اگر اسامی پزشکانی که در بانک اطلاعاتی این سایت قرار دارند، در گوگل جست و جو شود اولین مطلبی که گوگل به مخاطب ارائه می دهد بانک اطلاعاتی سایت پزشک خوب و اطلاعات پزشک مورد نظر است.

0

مطالب مرتبط

نظر بدهید