آموزش برنامه نویسی به کمک کوئرا

آموزش برنامه نویسی به کمک کوئرا

saber hshmatian3از اوایل سال ۹۴ گروه کدآموز برای گسترش کار خود در سطح کشور سیستم کوئرا را را راه اندازی کرد. سیستمی که با هدف با کیفیت تر کردن آموزش های فعلی برنامه نویسی و گسترش زمینه رشد برنامه نویسان کارآمد و بر طرف کردن نیاز بازار به این افراد، راه اندازی شد.

حدود دوسال پیش یکی از دانشجویان ریز بین و باهوش دانشکده کامپیوتر دانشگاه صنعتی شریف ضعفی را در دانشکده احساس کرد که عبارت بود از اینکه چرا تصحیح آزمون های برنامه نویسی باید کار مشکل و زمان بری باشد. این ضعف، موجب شد که ایده ای برای حل این مشکل در ذهنش شکل بگیرد.

محمد جواد نادری اولین نفری بود که این طرح را در ایران راه اندازی کرد که بعدها به اسم شریف جاج بین بچه های دانشگاه معروف شد. شریف جاج از ترم تحصیلی پاییز ۹۱-۹۲ ، تا بهار سال تحصیلی ۹۳-۹۴ در دانشگاه شریف به کمک درس های برنامه نویسی آمد و علاوه بر آن در مسبقات برنامه نویسی ACM و جاوا چلنج به کار برده شد.

شریف جاج توانست در آزمون ها و تمرین های برنامه نویسی به دانشکده کمک کند که این امر سبب شد که دانشکده مصمم شود استفاده بهتری از این طرح انجام دهد.

آموزش برنامه نویسی به کمک کوئرا (2)

محمد جواد بعد از کسب مقام اول مسابقات استارت اپ “تری گر ۲” تصمیمات جدی تری برای گسترش شریف جاج گرفت. وی برای جدی تر شدن روند پیشبرد کار، بعد از مشورت و اعلام آمادگی محمد باقر تبریزی و مصطفی کریمی گروه کد آموز را تشکیل داد.

گروه کد آموز بعد از موفقیت های خود در این سیستم مجوز حضور در شتاب دهنده شریف را دریافت کرد. مجوزی که باعث شد تحت حمایت شتاب دهنده شریف از نطر مالی، مشاوره ای و ارتباطی قرار گیرد.

از اوایل سال ۹۴ این گروه برای گسترش کار خود در سطح کشور سیستم کوئرا را را راه اندازی کرد. سیستمی که با هدف با کیفیت تر کردن آموزش های فعلی برنامه نویسی و گسترش زمینه رشد برنامه نویسان کارآمد و بر طرف کردن نیاز بازار به این افراد، راه اندازی شد.

از جمله قابلیت‌های این سامانه می‌ توان موارد زیر را نام برد:

۱- امکان ساختن حساب‌کاربری مربوط به درس توسط استاد و افزودن دستیاران آموزشی و دانشجویان کلاس توسط او و دستیار آموزشی

۲- محاسبه‌ی دقیق نمره‌ تمرین و رتبه‌بندی دانشجویان در کلاس

۳- مکانیزم‌های متغیر برای محاسبه‌ی جریمه برای ارسال با تاخیر

۴- در نظر گرفتن زمان شروع و پایان دقیق برای تمرین برنامه‌نویسی

۵- قرار دادن تمرین های برنامه‌نویسی برای زبان‌های python, C, C++, java

۶- کشف تقلب در کدهای ارسالی با کمک سامانه‌ی دانشگاه استنفورد

۷- امکان تصحیح تمرین و تست‌کیس‌ها و تصحیح مجدد تمرین های ارسالی با تست‌کیس‌های جدید

۸- قابلیت ویژه‌ برگزاری آزمون‌ها و مسابقات برنامه‌نویسی به صورت آنلاین

هم اکنون، دانشگاه های مختلف کشور از جمله دانشگاه صنعتی شریف، تهران و صنعتی اصفهان برای درس های برنامه نوبسی و المپیاد از این سایت استفاده می کنند .مدارس هم از این سایت بی بهره نماندند وآنها آموزش برنامه نویسی را با کمک این سایت دنبال می کنند و تا امروز این گروه توانسته با دانشگاه شریف و مدرسه علامه حلی ۱ قرار داد همکاری امضا کند.

این گروه در نظر دارد در آینده ای نه چندان دور یک سیستم استاندارد آموزش برنامه نویسی راه اندازی کند که از طرفی راه کار های نو آورانه در آموزش برنامه نویسی ارائه نماید و از طرف دیگر صدور گواهی معتبر آموزشی را در دستور کار خود قراردهد.

آموزش برنامه نویسی به کمک کوئرا (3)

0

مطالب مرتبط

نظر بدهید